" Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki".

2019-11-26

Klasa IIa przystąpiła w tym roku do udziału w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki".

Projekt ten jest realizowany na terenie całego kraju od 1 października 2019r. do 30 kwietnia 2020r. Głównym celem jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej i rozwijanie aktywniości czytelniczej. Projekt składa się z trzech modułów. Obecnie klasa realizuje I moduł - "Fikuśne lekturki spod chmurki" i omawia powieść Astrid Lindgren:"Dzieci z Bullerbyn". W ramach realizacji tego modułu klasa wykonała wiele zadań. Na początku uczniowie założyli lekturniki - książeczki, w których opisują i ilustrują przygody bohaterów lektury. W grupach wykonali makietę przypominajacą wioskę z Bullerbyn. Na dużym arkuszu szarego papieru postaci głównych bohaterów. W klasie urzadzono kącik czytelniczy. Zaproszeni goście czytali dzieciom fragmenty lektury. Do wszystkich działań uczniowie przystapili z wielkim zainteresowaniem i zapałem.