Poranek z Panem Andersenem

2018-04-06

W piątek 6 kwietnia uczniowie klas czwartych wybrali się w „niezwykłą podróż” do …Danii H.Ch. Andersena. W tym dniu przyszli przebrani za bohaterów z baśni tego wybitnego twórcy. Szkolna aula wypełniła się ołowianymi żołnierzykami, Królowymi Śniegu, Dziewczynkami
z zapałkami, Księżniczkami na ziarnku grochu, kaczątkami, a nawet…choinkami.

Poranek z panem Andersenem

Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Grażyna Szarpak-Jondro oraz panie Brygida Skowronek i Monika Mamnicka-Pytlik, które przygotowały tę uroczystość.
Na początku jeden z uczniów klasy starszej wcielił się w rolę samego mistrza Andersena
i przybliżył swoim młodszym kolegom i koleżankom życie i twórczość tego duńskiego pisarza. Był tak świetnie przygotowany, że umiał odpowiedzieć na każde pytanie, dotyczące postaci, w którą się wcielił.
Potem nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu ze znajomości baśni H.Ch. Andersena. Konkurs polegał na tym, że wcześniej uczniowie mieli odszukać i odgadnąć z jakiej baśni pochodzą rekwizyty i symbole, które zostały przypięte do gazetek na szkolnym korytarzu. Pierwsze miejsce
w klasie IV a zdobyła Nadia Guzenda, natomiast drugie miejsce przypadło ex aeguo Weronice Klimek i Oliwii Guzendzie. W klasie IV b pierwsze miejsce przypadło Justynie Skibie, natomiast drugie miejsce zdobyły jednocześnie Antonina Dutkiewicz i Justyna Skorupa. Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym dziękujemy za aktywny i liczny udział w konkursie.
Poranek z panem Andersenem uświetniły występy dziewczyn, które wzięły udział
w szkolnych eliminacjach do Konkursu Recytatorskiego. Po reakcji zgromadzonych widać było, że recytacja wzbudziła duże zainteresowanie.
Podczas tej uroczystości uczniowie odgadywali również tytuły baśni, na podstawie przeczytanych fragmentów utworów. Tych, którzy dobrze wskazali tytuł, czekał słodki upominek.
Na koniec nasze animatorki z klas starszych nauczyły czwartoklasistów, jak wykonać papierowe statki na kształt tych, które pływały po rzekach Danii, być może mijając dzikie łabędzie czy brzydkie kaczątko. Ci którzy zrobili papierowe statki zostali nagrodzeni słodkimi prezentami.