Rajd górski „Górska Wiosna 2018”

2018-05-11

11 maja odbył się drugi w tym roku szkolnym rajd górski „Górska Wiosna 2018” organizowany przez Komisję Turystyki Górskiej przy PTTK Rybnik.

Tym razem szliśmy szlakiem na Przysłop pod Baranią Górą w Beskidzie Śląskim.
Po dotarciu do schroniska meldujemy się na mecie rajdu i od organizatorów otrzymujemy plakietki rajdu, talon na ciepły posiłek oraz losy (każdy pełny). Po odpoczynku i po posiłku odbywają się konkursy pomiędzy uczniami różnych szkół.
W konkursie krajoznawczo-turystycznym o Polsce II miejsce zdobyła Zofia Zimny z kl. IVb, a w konkursie strzeleckim z wiatrówki Wojciech Jarczyk z VIa też zajął II miejsce. Wynik jest wspaniały biorąc pod uwagę, że w konkursach brali udział uczniowie III Gimnazjum. Gratulujemy!
Uczniowie naszej szkoły otrzymali także puchar za udział w rajdzie.
Następny rajd odbędzie się w ostatni piątek września na Rysiankę w Beskidzie Żywieckim. Już teraz zapraszamy na „Górską Jesień”. J.U.