Wolontariusze są wśród nas

2018-05-27

Nasz udział w III-ciej edycji konkursu "Edukujemy – Pomagamy”

Wszyscy wiedzą, że w naszej „Trzynastce” kładzie się szczególny nacisk na edukację ekologiczną. W szkole, co roku odbywają się różne akcje ekologiczne,zbiórki, apele i happeningi.
Co roku również przyłączamy się do grona placówek zbierających baterie i akumulatory.
W tym roku szkolnym postanowiliśmy przeznaczyć zebrane przez uczniów baterie na szczytny cel.
Przyłączyliśmy się III-ciej edycji konkursu "Edukujemy – Pomagamy”, będącego kontynuacją ogólnopolskiej zbiórki zużytych baterii i akumulatorów przenośnych w placówkach oświatowych i wychowawczych.
Baterie zebrane przez naszych uczniów zostały przekazane Stowarzyszeniu „Bardziej Kochani”.

Dzięki temu potrzebujący otrzymali sprzęt komputerowy i audiowizualny,
pomagający w codziennym funkcjonowaniu i organizacji zajęć terapeutycznych.

W kategorii POMAGAMY wzięło udział się 336 placówek z całej Polski, a nasza szkoła zajęła 42 miejsce.