2018-05-29

"Kto znalazł przyjaciela, skarb znalazł."

Dzień Przyjaciela w naszej szkole był ukoronowaniem kilkumiesięcznych działań, które odbywały się w ramach konkursu „Przyjazna szkoła/placówka”.

Tak jak wcześniejszym wydarzeniom towarzyszyła nam wyjątkowa pogoda.
Zanim zdarzył się ten dzień w klasach odbyły się lekcje wychowawcze; jak być dobrym przyjacielem, kim jest dobry przyjaciel, pomocna dłoń.
Dla zintegrowania zespołów klasowych w klasach odbywały się losowania sąsiadów z ławki. Różnymi technikami tworzyliśmy portrety swoich przyciaciół oraz serduszka przyjaźni. Wspólnie opracowaliśmy sylwetkę przyjaciela idealnego.
Szalony zespól muzyczny z IVB przypomniał prawa i obowiązki ucznia podczas szkolnych apeli.
Poznaliśmy siłę przyjaźni i pomocnej dłoni w trakcie wycieczki integracyjnej do TV Katowice i Muzeum Śląskiego.
Czwartoklasiści uświadomili sobie, że zawsze mogą liczyć na siódmoklasistów.
Właśnie siódmoklasiści byli koordynatorami Dnia Przyjaciela i sprawili, że zdobycie Certyfikatu Przyjaciela było wspaniałą zabawą.
By zdobyć ten certyfikat jak Kawalerowie Orderu Uśmiechu delektowaliśmy się cytryną i rozpoznawaliśmy inne zaskakujące smaki.
Związani węzłem przyjaźni przenosiliśmy wodę w „dziurawym dzbanie”.
Dowiedzieliśmy się wiele o sobie i swoich bliskich, np. jak ma na imię mama przyjaciółki.
Z przyjacielem u boku wszystkie zadania szły jak po maśle.

29 maja był pięknym dniem w naszej „Trzynastce”.