Trzydniowa wycieczka klas III do Kotliny Kłodzkiej

2018-05-30

21 maja klasy IIIa, IIIb oraz IIIc wyjechały do Kotliny Kłodzkiej.

Pierwszego dnia wycieczki uczniowie zwiedzali zabytkową Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Zapoznali się
z Podziemną Trasą Turystyczną. W jej skład wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda”, spacer „Chodnikiem Śmierci”, spotkanie z Gnomem oraz podziwianie jedynego w Polsce podziemnego wodospadu w „Sztolni Czarnej”. Po zwiedzeniu kopalni uczniowie przejechali do Kłodzka, gdzie zobaczyli prawdziwą twierdzę. Drugi dzień rozpoczął się od odwiedzenia Kaplicy Czaszek
w Czermnej. Następnie uczestnicy wycieczki wybrali się na całodniową wyprawę w góry. Najpierw spacerowali labiryntami w Błędnych Skałach, następnie zdobyli najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec, na który prowadziła droga zbudowana z 682 kamiennych stopni.
W trzecim dniu grupa podziwiała barokową Bazylikę oraz ruchome szopki w Wambierzycach. Ostatnim punktem wycieczki, przed powrotem do domu był wspólny grill. Wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie wrócili do domu bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.