Magiczna noc w „Trzynastce”

2018-10-05

Kiedy rozświetlone wskazówki zegara na wieży chwałowickiego kościoła wskazały 20.00, otworzyły się bramy zamku mrocznego Śródziemia i grupa wyposażonych w śpiwory i miękkie dresy, niczego nieprzewidujących, miłośników krasnoludów, hobbitów i elfów stanęła przed obliczem dwóch mocnych kobiet Galadrieli i Eowiny. Pod ich przywództwem przewędrowali ścieżkami wytyczonymi przez dzielnego Froda i jego niezłomną kompanię. Próby siły, zręczności, spostrzegawczości i celności były jednym z wyzwań tego wieczoru i tej nocy. Po północy wyjątkowym przysmakiem okazały się ciepłe jeszcze, rozsiewające po mrocznych korytarzach szkoły wyjątkowy zapach, bułki z zaprzyjaźnionej piekarni. Wspólna kolacja była wyjątkową przyjemnością. Otulający szkołę mrok sprowadził wszystkich do śpiworów. Opowieści Galadrieli i Eowiny porwały adeptów do fantastycznego świata powieści R. R. Tolkiena. Narodziła się drużyna prawych, dzielnych i prawdziwie dobrych - Drużyna Pierścienia.
W przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie klas V b i VI b, opiekę sprawowały wychowawczynie – panie M. Michalik i B. Skowronek.