2018-12-13

W poniedziałek 3 grudnia w naszej szkole uczniowie przystąpili do kolejnej, XIX już edycji Góry Grosza. Akcja ta polega na zbieraniu monet, które Towarzystwo „Nasz Dom” przeznacza na pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Przekonaliśmy się już nieraz, że nasi uczniowie nie zawodzą, gdy potrzebna jest pomoc i każdy przynosi tyle, ile może - w myśl zasady „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.” Jesteśmy przekonani, że i tym razem słoje wystawione w klasach zapełnią się bardzo szybko.
Zbiórka w naszej szkole potrwa do połowy stycznia.