Wszystkie Kolory Świata - V edycja

2019-01-09

Nasza szkoła przystąpiła do V edycji ogólnopolskiej akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Celem akcji jest wsparcie programu szczepień dla dzieci w najubozszych krajach świata.

Na czym polega projekt?
W ramach akcji uczniowie przygotują charytatywne szmaciane laleczki symbolizujące pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z lalek będzie miała swoją tożsamość - dzieci wybiorą kraj pochodzenia swojej laleczki, określą kolor jej skóry, strój, a także imię i wiek, które zapiszą na dołżczonym do lalki „akcie urodzenia”. Na zakończenie akcji w szkole zostanie zorganizowana wystawa, a laleczki będzie można wylicytować, wspierając tym samym program, którego ambasadorem w Polsce jest znana dzieciom piosenkarka Majka Jeżowska. W galerii zamieszczony jest plakat tegorocznej edycji programu, wzór na laleczkę oraz przykładowe zdjęcia lalek, jakie wykonali uczniowie naszej szkoły 3 lata temu. Mamy nadzieję, że będą one inspiracją do powstania wielu pięknych szmacianych lalek symbolizujących nasze wsparcie dla bliźnich. Informacji na temat projektu udzielają p. Piechota i p. Grosman.