Relacja z Koncertu Papieskiego.

2023-10-25

Z okazji Dnia Papieskiego w Domu Kultury Chwałowice odbył się IX Rybnicki Charytatywny Koncert Papieski zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 13 im. Bohaterskich Harcerzy Rybnika - Chwałowic w Rybniku.

W programie były występy uczniów SP 13 i SP 35 oraz artystów Domu Kultury Chwałowice zaś gwiazdą okazał się ks. Adrian Chojnicki, który nie tylko śpiewał , ale też licytował "papieski torcik" i obrazy wykonane perełkowym haftem. Z wielką radością  wysłuchano utwór wykonany na fletni pana przez p. Katarzynę Szymik. Po koncercie można było napić się kawy i nabyć "Światełko Papieskie" i cegiełkę na FDNT. Cały koncert był ukazaniem myśli i nauczania Jana Pawła II oraz wsparciem finansowym zdolnej młodzieży należącej do tej fundacji. Należy dodać, że wśród absolwentów SP13 jest aż 6 uczniów, którzy są stypendystami FDNT i jedynymi mieszkańcami Rybnika. Jesteśmy dumni z takiego młodego pokolenia.