2023-11-06

W poniedziałek 30 października uczniowie naszej szkoły mieli wyjątkową możliwość spotkać się z człowiekiem, który dał wszystkim obecnym prawdziwe super moce.

Na swoich warsztatach udowadniał, że niemożliwe jest niemożliwe tylko wtedy, gdy się nie próbuje. Na zaproszenie pani Moniki Brząkalik przyjechał z Warszawy pan Sebastian Grzywacz. Jest on osobą ociemniałą, bowiem piętnaście lat temu stracił w wypadku komunikacyjnym wzrok. Przyjechał do nas na spotkanie z Waldkiem, swoim wyjątkowym, mądrym psem przewodnikiem. Na co dzień pan Sebastian jest Dyrektorem Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna, Fundacja Ponad Słowami, właścicielem przestrzeni #odlotowyniewidomy i prowadzi bardzo aktywny tryb życia. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele byli zafascynowani człowiekiem, który z niesamowitą pasją prowadził warsztaty nie tylko o tym kim jest osoba, która nie widzi i jak my widzący mamy się wobec niej zachowywać ale przede wszystkim o szacunku do drugiego człowieka. To była jedna z najlepiej przeprowadzonych lekcji o tolerancji.