Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek

2023-12-14

Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek "Pastuszkowie przybywajcie Jemu wdzięcznie przygrywajcie..."

13 grudnia w naszej szkole gościliśmy uczniów wraz z ich opiekunami,którzy przybyli, aby wziąć udział w drugiej edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek. Byli to uczniowie ze szkół SP35, SP36 i SP13 oraz z SP Jankowice. Przywitaliśmy również szanowne jury: panią Dyr Dorotę Kotas, pana Jarosława Hanika, pana Wacława Mickiewicza i księdza Dawida Gawendę. W komisji zasiedli specjaliści zajmujący się na co dzień muzyką. Każdy uczeń zaprezentował kolędę lub pastorałkę. Komisja dokonała wyboru na podstawie kryteriów tj.: poczucie rytmu, dykcja, intonacja, poprawność i estetyka wykonania, oryginalnosć w doborze repertuaru, interpretacja oraz sposób wykonania. Sponsorem tegorocznego konkursu była firma TREXHAL oraz dyrektor SP13.

Laureatom i uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok!