Archiwum: listopad 2023

2023-11-06

W poniedziałek 30 października uczniowie naszej szkoły mieli wyjątkową możliwość spotkać się z człowiekiem, który dał wszystkim obecnym prawdziwe super moce.

2023-11-07

Dzisiaj w naszej szkole odbył sie Dzień postaci z bajki. Uczniowie klas 1-3 pięknie przebrani za postaci z bajek, baśni i bajeczek spotkali się na parterze  szkoły, gdzie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na "Ulubioną postać z baśni".

W konkursie pierwsze miejsce zajęła Hanna B. z kl. 3a, drugie miejsce Wiktoria P.  z kl. 3b, a trzecie miejsce zajęly 2 uczennice z klasy Ia - Viviana i Kinga. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.   Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

2023-11-10

Zapraszamy na spotkanie z historią. Szczegóły w zakładce "Wolontariat".

2023-11-11

Spośród słów używanych nieczęsto,

tłumnie dzisiaj na place wybiegło

słowo piękne, jak honor i męstwo,

słowo, które brzmi  -  NIEPODLEGŁOŚĆ.

2023-11-13

Uczniowie z naszej szkoły przygotowali uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Był poczet sztandarowy, piękne wiersze, przeplatane patriotycznymi pieśniami z akompaniamentem pianina. Uczniowie pokazali, w jaki sposób młodzi ludzie mogą godnie i ciekawie prezentować postawy patriotyczne. Uroczysty charakter tego święta podkreślał galowy strój wszystkich uczniów naszej szkoły. Miniony apel można uznać za ciekawą lekcję historii Polski, przeznaczoną zarówno dla młodszych, jak i starszych.

Światowy Dzień Życzliwości

nasza społeczność szkolna okazywała sobie w tym dniu szczególne pozdrowienia i miłe słowa,

przygotowane kartki, laurki wrzucaliśmy do skrzyneczki życzeń i pozdrowień :)

2023-11-29

20 listopada obchodziśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Ta data nie jest przypadkowa – upamiętnia uchwaloną 20 listopada 1989 roku „Konwencję o prawach dziecka”. W tym roku ten wyjątkowy dzień będzie upływał pod hasłem tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji.

Ten dzień minął dla naszych uczniów w szczególny sposób, rozpoczeliśmy dzień od audycji dotyczącej praw dziecka, uczniewie mieli wożliwośc zapoznania się z gazetką tematyczną oraz wzieli udział w aktywnościach na zajęciach lekcyjnych o tematyce praw dziecka, również w kontekście praw ucznia.

2023-11-29

W imieniu organizatorów  serdecznie zapraszamy Rodziców do udziału w czwartej  z cyklu  "Cztery pory roku. Bądź ze mną" konferencji pt. „Jak mówić i słuchać, aby się dogadać”. Spotkanie odbędzie się w dniu 7 grudnia 2023 w godz. 12.00-15.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Konstantego Prusa w Rybniku.

Jeśli chcą Państwo wziąć udział w spotkaniu, proszę o informację do pedagoga szkolnego

do 4 grudnia 2023 r.