Archiwum: kwiecień 2022

2022-04-06

Dnia 30 marca br. odbył się finał w piłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Rybnika.

Nasze uczennice z klas VIIIa i VIIIb w składzie: Nicol Bekas, Emilia Dziecina, Dorota Gojny, Zofia Jabłońska, Kinga Jonderko, Natalia Kluger, Wiktoria Kozik, Andżelika Skorupa, Jessica Szyperska uplasowały się na drugim miejscu! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2022-04-07

Wycieczka klas IA i IB do Astrolabu - obserwatorium astronomicznego w Czernicy. Uczniowie odbyli podróż statkiem kosmicznym w Układzie Słonecznym. Podczas podróży oglądali wszystkie planety oraz naprawiali kosmodrom.

2022-04-07

Szkolne Koło Caritas otrzymało podziękowanie od Stowarzyszenia OLIGOS za przygotowanie upominków  swoim podopiecznym z okazji "Pierwszego Dnia Wiosny".

2022-04-08

Klasa IIIa przygotowała wiosenne przedstawienie, po którym odbyło sie rozdanie nagród z konkursów.

2022-04-08

8 kwietnia klasy pierwsze brały udział w lekcji online: Bezpieczna szkoła krokodyla Tirka.

2022-04-08

1 kwietnia - Prima Aprilis - obchodzono w naszej szkole na wesoło.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano "No Backpack Day”,  czyli Dzień Bez Plecaka.

Szkolne plecaki  zastąpiono  wiaderkami, lodówkami turystycznymi, walizkami, wózkami dla lalek,  a nawet … skrzynką na listy.

Jesteśmy pod wrażeniem Waszej kreatywności!

Kółko matematyczne
2022-04-12

W ostatni piątek na zajęciach koła matematycznego czwartoklasiści rozwijali wyobraźnię przestrzenną.

Wspólnie zbudowali dwudziestościan foremny.

Jesli chcesz zobaczyć jak wygląda taki wielościan obejrzyj film.  Film

Życzenia wielkanocne
2022-04-13

Życzymy Państwu i Dzieciom zdrowia, wytrwałości, optymizmu i nadziei na lepsze jutro.

Żeby zbliżające się Święta Wielkanocne były radosne i rodzinne.

Zapraszamy do obejrzenia życzeń w wykonaniu uczniów klasy 4a. Wystarczy kliknąć w link: Życzenia klasy 4a

2022-04-25

Z okazji Dnia Dobra wolontariusze SKC w Rybniku przy SP13 przygotowali upominki dla swoich kolegów i koleżanek z Ukrainy. Wspólnie spędzone  chwile były okazją do integracji. Poza przygotowaniem niespodzianek wolontariusze SCK pomagają koleżankom i kolegom z Ukrainy w poznawaniu języka polskiego.

"Dzień Flagi" na matematyce
2022-04-29

Zastanawialiście się kiedyś nad wymiarami naszej flagi?

Czwartoklasiści pogłębili swoją wiedzę na temat symboli narodowych.
Wiedzą jakie są proporcje polskiej flagi oraz czym jest proporcjonalność prosta.
Nauczyli się obliczać długość i szerokość naszej flagi.
Można ich od dzisiaj uznawać za EKSPERTÓW w ustalaniu jej wymiarów.

Zapraszamy do obejrzenia filmu instruktażowego. Kliknij w link

2022-04-29

Koleżanki i Koledzy, przed nami majówka, trzy świąteczne dni:

1 maja – Święto Pracy,

2 maja – Dzień Flagi,

3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja,

dni ważne dla małych, większych i największych Polaków.

By uczcić majowe święta i przypominać, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają symbole narodowe, zachęcamy Was do wywieszenia flag. Sprawmy, żeby nasza dzielnica na te trzy majowe dni zakwitła biało – czerwonymi barwami.

Jeśli masz flagę, wywieś ją, zrób jej zdjęcie i wyślij je na adres sp13matma@gmail.com do 4 maja 2022r. W temacie email-a wpisz imię nazwisko i klasę. Docenimy Twoją obywatelską aktywność.

Biało – czerwoną galerię umieścimy na szkolnej stronie internetowej.