Archiwum: wrzesień 2022

2022-09-01

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23.

2022-09-11

Wybiła dla nas już godzina.

Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.

Połyną teraz dni pracowite.

Nad szkolną książką nad zeszytem.

Razem rozpoczynamy naukę w pierwszej klasie.

Będziemy poznawać świat, jego tajemnice i piękno.

Odkryjemy radość z nauki czytania, pisania, liczenia,

malowania, śpiewu i ćwiczeń ruchowych.

Na pewno nam sie uda!

2022-09-18

W ramach Tygodnia dla Ptofilaktyki Chorób Zakaźnych od 12 do 16 września w naszej szkole przeprowadzono szereg pogadanek oraz zajeć edukacynych mających na celu poszerzenie wiedzy uczniów o chorobach zakaźnych i metod ich zapobiegania. W czasie lekcji dzieci oglądały filmy edukacyjne, wykonały plakaty, brały udział w quizach o właściwych zachowaniach prozdrowotnych. Tematyka profilaktyki przewijała się także podczas zajęć ruchowych.

2022-09-27

27 września odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika.

"My uczniowie pierwszej klasy

uroczyście przyrzekamy,

że będziemy książki kochać

krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek i rad książek

słuchać będziemy z uwagą.

Obowiązki czytelnika

traktować z wielką powagą!"

2022-09-30

30 września uczniowie naszej szkoły brali udział w w rajdzie turystycznym organizowanym przez PTTK odział w Rybniku w ramach akcji: "Górska jesień". Tym razem wchodziliśmy trasą z Rycerki Górnej do schroniska na "Przegibku" w Beskidzie Żywieckim.  Uczniowie brali udział w konkursach: I miejsce zdobył Jakub Goły w konkursie strzeleckim z 8a, a II miejsce Dawid Bieniek z 8b w konkursie wiedzy przyrodniczej.  Nasza drużyna zdobyła I miejsce w konkurencji ogólnej rajdu turystycznego. Wszyscy uczestnicy bawili się bardzo dobrze i mimo deszczowj aury panowała ciepła i przyjacielska atmosfera. Organizatorem rajdu była pani Hanna Filińska - Gabriel, a opiekę sprawowały panie: Danuta Piełka, Anna Filiks i Barbara Filec.