Archiwum: październik 2022

2022-10-06

4 października uczniowie klasy pierwszej oraz 3a wzięli udział w wycieczce do kopalni IGNACY w Niewiadomiu. Dzieci miały okazję zobaczyć interaktywną wystawę, podziwiały okolice Rybnika z wieży widokowej, a w centrum nauki "Sowa" samodzielnie eksperymentowały. Dodatkową atrakcją był nowoczesny plac zabaw.

2022-10-06

BUŻET OBYWATELSKI  głosowanie w dniach 03-09 października

2022-10-12

11 października uczniowie klas trzecich przygotowli apel powitalny dla nowych uczniów naszej szkoły.

Uczniowie klas pierwszych  z przejęciem oglądali występ przygotowany na ich cześć. Artystów nagrodzono wielkimi brawami!!!

2022-10-12

Wycieczka klas czwartych do „h2o” w Kiczycach

To pierwsza wycieczka klasy 4a i 4b z nowymi wychowawczyniami. Uczniowie realizowali program “Cztery Żywioły, czyli jedność w różnorodności.” Wycieczka ta miała na celu integrację zespołu klasowego, wykształcenie umiejętności współpracy oraz zdrowej rywalizacji, naukę tolerancji i akceptacji, rozwój umiejętności komunikacji i wypracowanie wzajemnego zaufania i szacunku. To wszystko było możliwe dzięki specjalnie przygotowanym grom, zabawom i aktywnościom, podczas których uczniowie świetnie się bawili, tym bardziej, że sprzyjała im piękna, jesienna pogoda, niemal wymarzona na tego rodzaju wycieczkę.
2022-10-14

"Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą nauczać" M.Twain

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Nauczycielom oraz pracownikom szkoły

składamy  życzenia zdrowia oraz satysfakcji  i radości z pracy zawodowej.

Koncert papieski
2022-10-16

W niedzielę, 16 października uczniowie klas drugich naszej szkoły rozpoczęli koncert papieski, który odbył się w kościele św. Teresy w Rybniku - Chwałowicach.

2022-10-19

W środę uczniowie klas I-III byli w TZR na przedstawieniu: Jak Rumcajs Cypiska ratował?"

2022-10-28

26 października 2022r. klasy 2a, 2b i 3b były na wycieczce edukacyjnej w Krasiejowie zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia MEiN "Poznaj Polskę". Uczniowie podczas pięknej słonecznej pogody zwiedzili z przewodnikiem  Jurapark, Park nauki i ewolucji człowieka,  jechali kolejką w tunelu czasu oraz obejrzeli film w kinie 5D.