Archiwum: listopad 2022

2022-11-02

#SzkołaMyciaRąkMAXAiELI#LekcjaHIGIENYi#Wirusoochrona

Uczniowie naszej szkoły  kolejny już  raz biorą udział w akcji informacyjno - edukacyjnej pt."Wirusoochrona". Tym razem w akcji uczestniczą uczniowie klas pierwszych. Realizowane działania edukacyjne mają na celu:

- wzbogacanie wiedzy  z dziedziny zdrowia i higieny;

- wykształcenie  postawy prozdrowotnej;

- nabycie określonych umiejętności, zwłaszcza higieny mycia rąk;

- przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno- zdrowotnych.

Na pierwszych zajęciach uczniowie zaprojektowali balonowe wirusy, które wykorzystali podczas ćwiczeń gimnastycznych. Wiadomo RUCH TO ZDROWIE!

2022-11-03

W poprzednim i aktualnym tygodniu uczniowie naszej Szkoły odwiedzali cmentarz parafialny i groby osób związanych z historią placówki , jej patronów oraz osób zasłużonych dla chwałowickiej społeczności. Szkoła o Nich pamięta!

2022-11-04

Dzisiaj w naszej szkole odbył się "Dzień postaci z bajek". Pięknie przebrani uczniowie klas I-III spotkali się na uroczystym apelu. Ogłoszono wyniki konkursu plastycznego na ulubioną postać z bajki.

Pierwsze miejsce zajęła praca Melanii z Ib, drugie Hani z IIb, a trzecie miejsce zajęły 3 prace: Hani z IIa, Mai z IIb oraz Agatki Ib.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkościami.

2022-11-08

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników. Uczniowie klas młodszych na  etapie szkolnym mogą korzystać z pomocy rodziców. Regulamin etapu szkolnego oraz lista książek konkursowych są dostępne na stronie szkoły w zakładce Biblioteka.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

2022-11-27

W piątek, 25 listopada obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Uczniowie klas młodszych wzięli udział w uroczystym apelu przygotowanym przez pierwszoklasistów. Pod koniec uroczystości odwiedził dzieci olbrzymi pluszowy MIŚ, który wręczył dyplomy i nagrody konkursowe. W tym roku zadaniem konkursowym było wykonanie portretu popularnego misia. Powstała szkolna galeria sławnych misiów i w drodze losowania wyłoniono laureatów. Wszystkim, którzy wzięli udział w misiowej zabawie dziękujemy.

2022-11-30

29 listopada uczniowie klas pierwszych oraz 3a byli na wycieczce w Wieliczce. Dzieci zwiedziły podziemne korytarze i komnaty kopalni soli, poznały trud podziemnej pracy, a także wysłuchały legendy o Św. Kindze. Dodatkowo uczniowie odwiedzili pobliską fabrykę bombek i wzięli udział w warsztatach, podczas których każdy wykonał własną, niepowtarzalną ozdobną  bombkę.