2021-01-15

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

Kończą się ferie. Od 18 stycznia tj. najbliższego poniedzialku wracamy do zajęć lekcyjnych.

Uczniowie klas I-III będą mieli zajęcia w szkole, organizowane zgodnie z wytycznymi MEiN,MZ i GiS i regulamianmi obowiązującymi w szkole.

Uczniowie klas IV-VIII będą uczestniczyli w zdalnym nauczaniu.

W planie lekcji nastąpią zmiany. Proszę o zapoznanie sie z nimi na e- dzienniku.

OGÓLNE ZASADY ORGANIZACJI ZAJĘĆ DLA UCZNIÓW KLAS 1-3

1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji.

2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.

3. Do szkoły wchodzą tylko uczniowie i pracownicy szkoły. Osoby z zewnątrz mogą przebywać tylko w tzw. bezpiecznej strefie ( wejście nową częścią szkoły) z zachowaniem ustalonych zasad.

4. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły.

5. Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

6. Jedna klasa przebywa w wyznaczonej i stałej sali.

7. Obowiązuje ogólna zasada, że każda klasa w trakcie przebywania w szkole ma ograniczoną do minimum możliwość kontaktowania się z pozostałymi klasami.

8. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą. Przybory i podręczniki można zostawiać w szkole, kiedy uczeń wraca do domu.

9. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.

10.Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych(temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności) uczeń będzie odizolowany w wyznaczonym pomieszczeniu, a rodzice niezwłocznie powiadomieni o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły.

11.Uczniowie korzystający z obiadów będą je spożywali zgodnie z ustalonym harmonogramem.

12.Dzieci mogą spożywać posiłki i napoje przyniesione z domu.