2021-03-08

Konkurs „Szkolna liga czytelników”  klasy I-III

Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich uczniów klas I-III.

Czas trwania konkursu: do 15 maja 2021r.

Organizatorzy konkursu: wychowawcy klas I-III oraz nauczyciel bibliotekarz

Zasady konkursu:
1. Przyjdź do biblioteki, wypożycz książkę z poniższej listy i zabierz test dotyczący tej książki do wypełnienia w domu.
2. Przynieś wypełniony test do biblioteki, tam zostanie sprawdzony i dowiesz się ile punktów otrzymałeś. Za każdy prawidłowo rozwiązany test można otrzymać maksymalnie 100 punktów. Do zaliczenia każdego testu konieczne jest zdobycie minimum 80 punktów.
3. Uczestnik konkursu wypełnia test do danej książki tylko jeden raz.
4. Niezaliczenie testu nie dyskwalifikuje ucznia z konkursu. Możesz kontynuować udział w konkursie – wypożyczać inne książki z listy i wypełniać do nich testy.
5. Każdy uczeń klas I może wypełnić maksymalnie 6 testów, uczeń klasy II 7 testów, a uczeń klasy III 8 testów.
6. Jeżeli jesteś uczniem klasy I i masz jeszcze trudność z przeczytaniem całej książki, możesz poprosić o pomoc rodziców.
7. Test wypełniaj samodzielnie, ale jeżeli nie zrozumiesz pytania, również możesz poprosić rodziców o wytłumaczenie.
8. Jeżeli nie posiadasz w domu słowników potrzebnych do rozwiązania niektórych zadań z testu, możesz te zadania rozwiązać w bibliotece szkolnej, korzystając z odpowiednich słowników. Można również skorzystać ze słowników internetowych.
9. Konkurs będzie rozstrzygnięty w trzech kategoriach wiekowych: klas I, klas II i klas III. Zwycięzcami zostaną uczniowie, którzy zgromadzą największą liczbą punktów. Jeżeli okaże się, że są uczniowie z taką samą liczbą punktów, wtedy zostanie w szkole przeprowadzony finał konkursu w formie testu lub w innej formie, który pozwoli wyłonić zwycięzcę.
Serdecznie zapraszamy Was do udziału w konkursie!!!
Czekają na Was atrakcyjne nagrody i mnóstwo pięknych przygód w czytanych książkach!!!
Każdy uczestnik konkursu zostanie nagrodzony!!!

Książki wybrane do konkursu są w większości krótkie, mają większą czcionkę ułatwiającą czytanie.
Lista książek konkursowych dostępnych w bibliotece szkolnej:

1. J. Papuzińska: „Nasza mama czarodziejka”
2. H. Januszewska: „Kopciuszek”
3. Cz. Janczarski: „Jak Wojtek został strażakiem”
4. A. Bahdaj „Pilot i ja”
5. S. Michałkow: „Nie płacz, Koziołku”
6. C. Centkiewicz: „Anaruk chłopiec z Grenlandii”
7. J. Porazińska: „Szewczyk Dratewka”
8. K. Makuszyński: „120 przygód koziołka Matołka”
9. M. Kownacka: „Kukuryku na ręczniku”
10. H. Bechlerowa: „Zajączek z rozbitego lusterka”
11. W. Widłak: „Pan Kuleczka. Dom”
12. W. Widłak: „Pan Kuleczka. Skrzydła”
13. M. Terlikowska: „Drzewo do samego nieba”
14. J. Duszyńska: „Cudaczek wyśmiewaczek”
15. H.Ch. Andersen: „Dziecię elfów”

Lista książek konkursowych, których nie ma w bibliotece szkolnej, ale można je wypożyczyć w bibliotece miejskiej:

1. K. Drzewiecka: „Piątka z zakątka”
2. D. McKee: „Elmer i nieznajomy”
3. W. Cichoń: „Popraw się Cukierku”
4. A. Lindgren: „Emil ze Smalandii”
Pamiętaj, żeby zgłosić się po test do tych książek do biblioteki szkolnej!