organizacja zajęć od dnia 17 maja

2021-05-14

Klasy I-III uczą się w systemie stacjonarnym.

Klasy IV-VIII uczą się w systemie hybrydowym. Szczegółowe informacje na e -dzienniku i u wychowawców klas.

Zasady komunikacji z rodzicami

1. Podstawowym narzędziem komunikacji z rodzicem  jest Vulcan (dziennik elektroniczny). Możliwy jest telefoniczny kontakt rodziców z  wychowawcą, z wykorzystaniem prywatnego telefonu nauczyciela.

2. Budynek szkoły będzie zamknięty. W szkole mogą przebywać  uczniowie i pracownicy szkoły.

3. Rodzic  zobowiązany jest do przekazania aktualnych numerów telefonów  w celach kontaktu   w sytuacji wystąpienia u dziecka objawów chorobowych.

4.Rodzic  zobowiązany jest do poinformowania wychowawcy o nieobecności dziecka w danym dniu.

5. W sytuacji wezwania rodzica  do szkoły oczekuje on na kontakt z wyznaczonym pracownikiem szkoły w strefie bezpiecznej (przedsionek nowej części szkoły).  Zobowiązany jest mieć maseczkę i  zdezynfekować ręce.

6. Parking i przejście od strony  ulicy Szulika będą niedostępne.

Zasady  postępowania z uczniem sygnalizującym złe samopoczucie

1. O zgłoszeniu przez ucznia złego samopoczucia nauczyciel niezwłocznie informuje Sekretariat.

2. Uczeń umieszczony zostaje w izolatorium.

3. Rodzic  natychmiast informowany jest o zaistniałej sytuacji i ma obowiązek niezwłocznie przyjść do szkoły.

4. Rodzic  oczekuje na kontakt z wyznaczonym pracownikiem szkoły w przedsionku nowej części szkoły. Zobowiązany jest mieć maseczkę i   zdezynfekować ręce.

5. Po przejęciu dziecka pod opiekę, rodzic  ma obowiązek skontaktowania się z lekarzem  w celu uzyskania diagnozy.

6. Rodzic  zobowiązany jest do możliwie jak najszybszego poinformowania dyrektora szkoły o stanie zdrowia dziecka.

Zasady obowiązujące  w szkole

1. Do szkoły mogą uczęszczać wyłącznie uczniowie  zdrowi.

2.Uczniowie zakrywają nos i usta podczas kasłania czy kichania.

3. Codziennie przed lekcjami uczniowie zbierają się przed budynkiem szkoły o ściśle wyznaczonych godzinach i w wyznaczonych miejscach. Mają założone maseczki, zachowują dystans społeczny.

Godziny wejść poszczególnych klas do szkoły  zgodnie z  planem podanym przez wychowawców.

W czasie zajęć i przerw obowiązuje zasada niemieszania się grup, czyli w jednym miejscu przebywa jedna klasa.

4. Zespoły klasowe wchodzą do budynku szkoły pod opieką nauczyciela, przed przejściem do sal myją ręce.

5. Uczniowie korzystają  z szatni zgodnie z ustalonymi procedurami.

6. W sali lekcyjnej uczniowie siadają na swoich miejscach i zdejmują maseczki.

7. Uczniowie posiadający multipodręczniki, mogą zostawiać papierowe książki w szkole.

8. Podręczniki, zeszyty i przybory szkolne, których uczniowie nie muszą zabierać do domu, pozostają w sali lekcyjnej.

9. Strój  na WF uczniowie bezwzględnie zabierają do domu.

10. Każdy uczeń korzysta wyłącznie ze swoich podręczników, zeszytów ćwiczeń, zeszytów i przyborów. Nie przynosi do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.

11. Przerwy uczniowie spędzają w swoich salach zgodnie z ustalonymi procedurami.

12. W trakcie zajęć i przerw wyłącznie nauczyciel otwiera i zamyka okna w celu przewietrzenia sali lekcyjnej. W czasie wyjścia uczniów na zajęcia informatyki i WF -  okna w sali (o ile warunki pogodowe na to pozwalają) zostają uchylone.

13. Przejście na WF, informatykę, do sali językowej  odbywa się wyłącznie pod opieką nauczyciela uczącego. Na zajęciach komputerowych uczniowie korzystają z własnych rękawiczek ochronnych.

14. Uczeń zgodnie z przyjętymi w szkole zasadami nie korzysta z własnego telefonu (telefon jest wyłączony).

15. Złe samopoczucie uczeń zgłasza nauczycielowi, ten niezwłocznie informuje Sekretariat.

16. Po zakończonych zajęciach nauczyciel wyprowadza klasę z budynku szkoły.

17. Zużyte rękawiczki i maseczki ochronne uczniowie wyrzucają do wyznaczonych pojemników.

18. Wszystkie wycieczki zawieszone są do odwołania.

19. W przypadku zawieszenia zajęć stacjonarnych i przejścia na system nauczania zdalnego obowiązują odrębne regulaminy.

Zasady  korzystania z szatni

1. Uczniowie klas 1-3 obowiązkowo korzystają  z szatni.

2. Uczniowie wchodzą według ustalonego porządku do szatni w maseczkach, pozostawiają odzież i umieszczone w reklamówkach obuwie na wieszakach. W szatni towarzyszy uczniom nauczyciel.

Zasady  przerw międzylekcyjnych

1. Przerwy międzylekcyjne uczniowie spędzają w swojej sali lekcyjnej pod opieką nauczyciela. Jeśli warunki pogodowe pozwolą przerwy spędzane będą na zewnątrz.

2. Przygotowują się do kolejnej lekcji, zjadają drugie śniadanie;

- śniadania przynoszą w zamykanych śniadaniówkach, napoje w nietłukących się butelkach;

Przed spożyciem śniadania bezwzględnie  myją mydłem lub dezynfekują ręce, podobnie po skorzystaniu z WC oraz wracając z dworu.

3. Uczniowie opuszczający salę lekcyjną ubierają maseczki, zachowują dystans społeczny w przestrzeniach wspólnych  (korytarz, WC).

Uczniowie mogą korzystać z własnych żeli antybakteryjnych, nawilżanych chusteczek.

We wszystkich przestrzeniach wspólnych budynku szkoły obowiązują maseczki, zachowanie dystansu społecznego.

Każda klasa ma przypisaną salę lekcyjną. Biurko nauczyciela ustawione jest w odległości 1,5m od ławek uczniów.

Zasady korzystania ze stołówki

1.     Uczniowie na stołówkę wchodzą pod opieką nauczyciela i według ustalonego harmonogramu.
  2.     Przed  wejściem  na stołówkę obowiązuje  umycie  rąk.
  3.     Uczniowie  siadają   do stołu  w wyznaczonym  miejscu  zachowując dystans   1,5 m.
  4.     Posiłek  podaje  personel  stołówki.
  5.     Naczynia  po  posiłku zostawiane są  na stole.
  6.     Przy jednym stoliku siada maksymalnie 2 uczniów.
  7.     Po każdej  grupie  personel  stołówki dezynfekuje  stoły i  krzesła.

Wytyczne MEiN, MZ i GIS

Rozporządzenie MEiN w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19