Wolontariat w naszej szkole

2021-09-07

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pod opieką CRIS Rybnik i przy współpracy „ Korpusu Solidarności” pod koniec wakacji brali udział w warsztatach plastycznych, aby nabyć zdolności pięknego wykonywania kartek świątecznych. W ramach projektu wolontaryjnego pt „Własnoręcznie zrobiona kartka radością dla innych – „KARTKA OKOLICZNOŚCIOWA” wykonali już ponad 30 pięknych kolorowych kartek . Będą one darem dla chorych i niepełnosprawnych. Aby sprawić radość innym, postanowili podzielić się nabytymi zdolnościami z grupą ” Emmanuel” i seniorami z naszej okolicy. Już dziś zapraszamy chorych i samotnych oraz nasze babcie i dziadków na integracyjne spotkania w Domu Katechetycznym.
Planowane terminy spotkań to 7.09.2021 i 14.09.2021 o godz.16.30. Wierzymy, że wspólnie spędzony czas i ciekawa kartka okolicznościowa sprawi nam wszystkim dużo radości.