Wycieczka do Wrocławia

2021-09-30

W ostanim dniu września ósmoklasiści odwiedzili piękny Wrocław.

W ostatni dzień września nasza klasa wraz z równoległą 8a wybrała się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Jej celem była integracja naszej klasy oraz poznanie dziedzictwa kulturowego Polski.

Przed 7.00 spotkaliśmy się koło szkoły. Następnie wyruszyliśmy w podróż, która trwała 3 godziny. Podczas jazdy słuchaliśmy muzyki, rozmawialiśmy, a co niektórzy spali.

Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od oglądania wystawy w Muzeum Narodowym.

Następnie udaliśmy się do Panoramy Racławickiej na seans, który trwał pół godziny. Podczas pobytu tam dowiedzieliśmy się ilu malarzy malowało obraz i w jakim czasie. Wiemy również, że płótno ma wymiary 15x120m i waży 3,5 tony. Aktualnie Panorama jest po modernizacji.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była lekcja w muzeum Pana Tadeusza, które funkcjonuje od 2016 roku.

Następnie mieliśmy około godzinę wolnego czasu na zjedzenie obiadu oraz kupienie pamiątek.

Koło godziny 14.30 byliśmy umówieni z przewodnikiem po Wrocławiu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od rynku, a zakończyliśmy na Ostrowie Tumskim.

O 16.00 skończyła się nasza wycieczka szkolna po Wrocławiu. Podczas jazdy do domu rozmawialiśmy i integrowaliśmy się z klasą 8a. Mniej więcej w połowie jazdy do domu zatrzymaliśmy się na stacji benzynowej by móc coś zjeść lub skorzystać z toalety.

Wróciliśmy do domu koło godziny 21. Trasa się trochę przedłużyła z powodu korków, ale i tak bardzo fajna była jazda.

Justyna Skorupa, klasa VIIIb