Akcja profilaktyczna Wirusoochrona

2021-10-04

Uczniowie klas młodszych naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do akcji informacyjno - edukacyjnej pt."WIRUSOOCHRONA"pod patronatem  Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

W ramach akcji #Lekcja Higieny Wirusoochrona# odbyły się zajęcia związane z promocją podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronowirusa i grypy, w tym: budowanie i wyrabianie wsród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauczanie dzieci prawidłowego mycia rąk.

Uczniowie klas I - III uczestniczyli w pogadankach na temat zachęcania i zwrócenie uwagi na rolę szczepień ochronnych i rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych. Dzieci oglądały filmy edukacyjne, rozwiązywały krzyżówkę, kolorowały ilustracje, odgadywały zagadki o zdrowiu, śpiewały piosenkę o wirusach oraz lepiły z plasteliny wirusa według własnego pomysłu. Uczniowie utrwalili spsoby właściwego korzystania ze środków ochrony osobistej takich jak: maseczki, chusteczki higieniczne, rękawiczki jednorazowe. Wyrabiali nawyki dbania o higienę rąk oraz uczyli się prawidłowego mycia rąk. Poznali podstawowe zasady racjonalnego i zdrowego odżywiania wykonując w grupach piramidę zdrowia. Utrwalali zasady znaczenia aktywności fizycznej.