2021-11-10

"Przeszłość -  jest to dziś, tylko cokolwiek dalej”   (C.K. Norwid)

"Przeszłość -  jest to dziś, tylko cokolwiek dalej:

Za kołami to wieś,

Nie jakieś tam coś, gdzieś,

Gdzie nigdy ludzie nie bywali!"

C.K. Norwid

W czwartek 28 października w naszej szkolnej auli odbył się wieczór poetycki poświęcony twórczości C.K. Norwida. W związku z 200 rocznicą urodzin tego wybitnego twórcy romantyzmu Sejm RP ustanowił rok 2021 Rokiem Norwida.
     Uczniowie klas siódmych i ósmych pod opieką pani Brygidy Skowronek, pani Moniki Mamnickiej -Pytlik i pani Doroty Jurczykowskiej  deklamowali utwory nie tylko Norwida, ale również K. K. Baczyńskiego, T. Różewicza oraz S. Lema w związku z setną rocznicą ich urodzin. Utwory tych wybitnych polskich pisarzy  przeplatały  poruszające  piosenki  Ewy Demarczyk i Marka Grechuty.
     Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie z poezją, literaturą w naszej szkole.

Zapraszamy  uczniów chętnych do dzielenia się z nami swoimi wrażeniami czytelniczymi.

"Przeszłość" C.K.Norwid wykonaniu Emilii Szumiło, klasa VIIb

Zespół biblioteczny