2022-02-07

Drogie Dzieci!

W czasie nauki zdalnej często okazuje się, że macie więcej czasu dla siebie.
Zachęcamy do kreatywnego spędzania wolnego czasu po lekcjach online, aby Wasze oczy mogły odpocząć od ekranów. Pierwsza propozycja dla Was to wykonanie eko-obrazka przy użyciu patyczków znalezionych na spacerze, kartki z bloku technicznego, kleju magic, pędzelka oraz nożyczek.
Krok1:
Ułóż patyczki na kartce tak aby powstał obrazek o wybranej przez Ciebie tematyce: portret, drzewo , krajobraz, dom. Patyczki możesz łamać ciąć i wyginać wg potrzeb.
Krok 2:
Przyklej patyczki do kartki klejem magik lub vicol ( najlepiej pod opieką dorosłych). Możesz to zrobić smarując klejem patyczek i przyklejając go do kartki lub odwrotnie smarując najpierw kartkę w odpowiednim miejscu i następnie umieszczając na niej patyczek. Do rozprowadzenia kleju użyj pędzelka.
Krok 3:
Skończony obrazek pozostaw do wyschnięcia, aby patyczki dobrze się trzymały kartki.

Dokładny opis pracy oraz zdjęcia znajdziecie na stronie „ Moje dzieci kreatywnie”. Poniżej przesyłam link:

UWAGA KONKURS !!!!!!!

Aby jeszcze bardziej zachęcić Was do wykonania prac - świetlica szkolna ogłasza wewnątrz świetlicowy konkurs pt. „ Eko obrazek z patyczków”. Na zdjęcia Waszych prac czekamy do 04.03.2022r. Zdjęcia prosimy przesłać na adres email: swietlicasp.13rybnik@gmail.com
W wiadomości napiszcie imię, nazwisko i klasę. Jeśli ktoś będzie miał kłopot z przesłaniem zdjęcia może przynieść swój eko-obrazek do świetlicy w pierwszym tygodniu po feriach.
Celem konkursu jest: obcowanie z przyrodą (w poszukiwaniu potrzebnych patyczków), rozwijanie kreatywności i samodzielności dzieci, zachęcanie do aktywnego i kreatywnego wykorzystania wolnego czasu.

Pozdrawiamy serdecznie i z niecierpliwością czekamy na zdjęcia od Was.