Dzień Dziecka w "Szczęśliwej 13"

2022-06-01

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Tegorocznemu Dniu Dziecka przyświecało hasło "Starsi młodszym".

Dzisiaj  również podsumowano "Tydzień Przyjaźni".

W organizację włączyli się uczniowie klas V-VIII oraz SU. Przygotowali wiele ciekawych konkurencji dla młodszych kolegów i koleżanek.

Pomysłodawczyniami i koordynatorkami tego projektu były panie Magdalena Michalik i Katarzyna Kubas.

Relację " Tygodnia Przyjaźni" można śledzić na Padlecie. Wystarczy kliknąć w link "Tydzień Przyjaźni".

Strzałem w dziesiątkę okazał się pomysł  SU, aby 1 czerwca uczniowie przyszli do szkoly w nietypowych strojach.
Kreatywność  uczniów przerosła  nasze najśmielsze oczekiwania. Niektórzy zawitali do szkoły w piżamach, szlafrokach, w garniturach, pojawiła się też  pielęgniarka, Maleficent, torebka herbaty Lipton, Jelly Belly ...i wiele innych.

Uczniowie klas starszych mieli  okazję wziąć udział w rozgrywkach sportowych. Klasy 4-8 rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Zawody rozegrane zostały zgodnie z zasadami fair-play.
Nad rozgrywkami sportowymi czuwali pani Hanna Filińska-Gabriel oraz pan Marek Holona.

Na świetlicy szkolnej  Dzień Dziecka oraz Tydzień Przyjaźni zakończył się spotkaniem przy stole i małym poczęstunkiem.

Nasze "świetliczaki" przygotowały portrety przyjaciela. Można je obejrzeć klikając w link.

Było wesoło, kolorowo i wszyscy dobrze się bawili.