2023-03-28

Uczniowie klasy IIA rozpoczęli przygodę z klockami LEGO . Podczas zajeć kółka matematycznego korzystają z zestawów LEGO edukaction, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zadaniem uczniów jest budowanie robotów według instrukcji. Zestawy  Lego eduction umożliwiają każdemu uczniowi odniesienie sukcesu poprzez celową zabawę. Praktyczne rozwiązania stymulują ważne umiejetności równocześnie wspierając rozwój społeczny i emocjonalny.

Uczniowie doskonalą umiejetności XXI wieku takie jak: współpraca, myślenie logiczne, krytyczne i algorytmiczne. Uczą się wytrwałości i samodzielności, rozwijają także umiejętności manualne oraz wyobraźnię. To idealny wstęp do nauki robotyki i programowania.