2024-04-05

Podobnie jak w roku ubiegłym Szkoła przystępuje do kampanii „Rowerowy Maj 2024”, organizowanej przez Miasto Rybnik.Celem kampanii jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w tym w szczególności komunikacji rowerowej. Uczestnikiem kampanii może być każdy uczeń zgłoszonej placówki. Poniżej zamieszczamy Regulamin oraz dodatkowe informacje.

ZASADY UDZIAŁU W KAMPANII „ROWEROWY MAJ 2024” ZASADY OGÓLNE:

1. Kampania „Rowerowy Maj 2024” (zwana dalej „Kampanią”) ma charakter konkursu. Kampania adresowana jest do uczniów szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych oraz pracowników szkół podstawowych/ przedszkoli z terenu Miasta Rybnik

2. Kampania organizowana jest przez Miasto Rybnik.

3. Głównym celem Kampanii jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w tym w szczególności komunikacji rowerowej.

4. Uczestnikiem Kampanii może być każdy przedszkolak/uczeń i pracownik zgłoszonej do udziału placówki.

5. Za aktywne podróże uznaje się przejazdy do szkoły lub przedszkola rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, deskorolce, a także w przypadku dalszych odległości, podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami, pod warunkiem, że dana placówka nie funkcjonuje w trybie zdalnego nauczania, odbyte od dnia 6 maja do dnia 31 maja 2024 roku (z wyłączeniem maksymalnie pięciu dni wolnych dla poszczególnej klasy/oddziału).

6. W przypadku, gdy szkoła lub przedszkole funkcjonuje w trybie zdalnego nauczania, lub w przypadku uczestników dojeżdżających do szkoły autobusami szkolnymi, za aktywne podróże uznaje się przejazdy do dowolnego celu rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, deskorolce, które trwają minimum 30 min, odbyte w poszczególnych dniach Kampanii od 6 maja do 31 maja 2024 roku (z wyłączeniem maksymalnie pięciu dni wolnych dla poszczególnej klasy/oddziału).

7. W przypadku uczestników z orzeczoną niepełnosprawnością, których stan zdrowia pozwala na udział w kampanii, koordynator szkolny może uznać codzienną aktywność fizyczną w ramach zajęć rehabilitacyjnych takiego uczestnika.

8. Rejestracja aktywnych podróży prowadzona jest każdego dnia Kampanii poprzez odnotowanie przejazdu przy nazwisku uczestnika w klasowym dzienniku rowerowym.

9. Za każdy przejazd, za wyjątkiem sytuacji, kiedy placówka realizuje nauczanie zdalne, uczestnik otrzymuje dwie naklejki: kwadratową do przyklejenia w książeczce rowerowej i okrągłą do przyklejenia na plakat klasowy.

10. Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym oraz w grupie uczestniczących w Kampanii placówek. Najaktywniejsi uczestnicy Kampanii w każdej kategorii zostają nagrodzeni.

11. O wyniku placówki lub klasy/oddziału/grupy decyduje liczba aktywnych podróży w stosunku do liczby wszystkich uczniów/dzieci w danej placówce lub klasie/oddziale/grupie.

12. Zadeklarowana liczba i frekwencja uczestników Kampanii, podlega weryfikacji przez właściwego dla danej gminy Koordynatora Miejskiego, w dowolnym momencie w trakcie i po zakończeniu kampanii.

13. Kampania prowadzona jest przez Koordynatora Miejskiego, w tym oficjalnym profilu Oficera Rowerowego Miasta Rybnik https://www.facebook.com/profile.php?id=100063591397450, na którym zamieszczone są wyniki, rankingi oraz informacje dotyczące Kampanii.

14. Za końcowe wyniki uznaje się wyniki przedstawione na profilu Oficera Rowerowego Miasta Rybnik https://www.facebook.com/profile.php?id=100063591397450 z dnia 03.06.2023, godz. 08:00 lub w terminie późniejszym wskazanym przez organizatorów z wyprzedzeniem min. 7 dni.

15. Wszystkie informacje na temat przebiegu Kampanii w Mieście Rybnik będą umieszczane na oficjalnym profilu Oficera Rowerowego Miasta Rybnik https://www.facebook.com/profile.php?id=100063591397450.

Rodzic, zgadzając się na udział dziecka w kampanii "Rowerowy Maj 2024", jest odpowiedzialny za przygotowanie sprzętu oraz zapewnienie bezpieczeństwa dziecku w drodze do i ze szkoły (dotyczy zwłaszcza uczniów klas I - III).