2024-04-25

Otwarcie Ekopracowni pod chmurką w SP 13

W dniu dzisiejszym w naszej szkole miała miejsce uroczystość podsumowująca Tydzień Ekologii.

Najważniejszą jej częścią było otwarcie Ekopracowni "Zielone serce 13". Ekpracownia jest efektem wygranego konkursu,  ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Projekt szkolny zyskał dotację w kwocie 55 612,63 zł, czyli 80% , zaś z budżetu Miasta Rybnika i RR przy SP 13 wyłożono 13 903,16 zł jako wkład własny. Swoją cegiełkę do uroczystości dołożyła  Rada Dzielnicy Chwałowice.  Całość inwestycji to  69 515,79 zł.

Przecięcia wstęgi dokonali: wiceprezes WFOŚiGW w Katowicach, pani Iwona Gejdel-Targosz, radny Miasta Rybnika pan Andrzej Wojaczek, w imieniu WEiK pani Dominika Stawarz, w imieniu Rady Dzielnicy pani Jadwiga Gierczak oraz dyrektor szkoły pani Dorota Kotas.