2018-05-25

W piątek, 25 maja czwartoklasiści mieli okazję uczestniczenia w wyjątkowych lekcjach.

Na rybnickim kampusie odbył się Festiwal Nauki, gdzie uczniowie szkolili się w zakresie biologii, chemii, fizyki i matematyki. Wszystkie atrakcje miały charakter praktyczny - dzieci  mogły uczestniczyć w eksperymentach.
  Uczniowie budowali bryły, a następnie wyprowadzali wzór na obliczenie liczby krawędzi, znając ilość wierzchołków i ścian. W tym zadaniu bezkonkurencyjny okazał się Jakub.
Pod okiem fachowców z rybnickiego Sztabu Ratownictwa zostali przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Na koniec uczestniczyli w doświadczeniach chemicznych, podczas których m.in. mieli możliwość zaobserwowania własności suchego lodu. Tutaj nasza Zosia wykazała się ogromną wiedzą.