Sukces naszej uczennicy Oliwii Guzendy

2018-10-07

Gratulujemy uczennicy klasy VA Oliwii, która zdobyła wyróżnienie
w Wojewódzkim Konkursie „Jak ja rozumiem Herberta”. Konkurs został zorganizowany dla uczczenia roku Zbigniewa Herberta w Polsce. Wyróżnienie dla naszej uczennicy jest dużym osiągnięciem, ponieważ na konkurs przysłano ponad 130 prac. Oliwia dokonała przekładu intersemiotycznego, czyli mówiąc inaczej pokazała za pomocą obrazu jak rozumie jeden z wierszy Herberta. Jak wiemy jest to poezja dosyć trudna dla uczniów szkoły podstawowej.
24 września tego roku odbyła się na rybnickim Campusie konferencja dla nauczycieli i uczniów, podczas której wykład wygłosił dr Andrzej Franaszek, znawca życia Zbigniewa Herberta, który wydał jego biografię pt. „Herbert- historia niepokoju”. Potem odbyły się warsztaty, w których udział wzięli laureaci konkursu wraz ze swoimi nauczycielami.
Jeszcze raz, cieszymy się z osiągnięcia Oliwi i życzymy Jej dalszych sukcesów.