Szkolne Koło Caritasu
2021-05-08

Wszystkim wolontariuszom SKC składamy serdeczne podziękowania za serce otwarte na potrzeby bliźniego.

Dzięki także rodzicom naszych wolontariuszy, którzy wspierają nasze akcje.

Przekazujemy podziękowania w imieniu Parafialnej Stacji Caritas.

Wyniki szkolnego konkursu chemiczno-fizycznego
2021-05-18

W lutym w naszej szkole ogłoszono konkurs fizyczno - chemiczny dla uczniów klas siódmych i ósmych.
Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania uczniów chemią i fizyką poprzez dostrzeganie procesów chemicznych i fizycznych w otaczającym nas świecie.
Chętni uczniowie mieli za zadanie przygotować oraz samodzielnie przeprowadzić doświadczenie chemiczne lub fizyczne. Doświadczenia miały zostać pokazane w formie krótkich filmików wraz z opisem przebiegu eksperymentu.
Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie wykazali się dużą inwencją twórczą i z całą pewnością wszyscy zasłużyli na pierwsze miejsce.

A oto nasi młodzi i odważni naukowcy:

Weronika Klimek, Dorota Gojny, Andżelika Skorupa, Wiktoria Kozik, Igor Bober, Natalia Moszczyńska, Patrycja Klemczak.
Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Videorelacja

Konkurs zorganizowały panie Marta Kowalska- nauczyciel chemii, Aleksandra Musioł- nauczyciel fizyki

Sukces !
2021-05-31

Stanisław Bugiera z klasy III B zajął  I miejsce w XVIII wojewódzkim konkursie ortograficznym dla klas  III szkoły podstawowej  i  został "Mistrzem ortografii województwa śląskiego".