Archiwum: listopad 2021

Międzynarodowy Projekt edukacyjny: "Emocja".
2021-11-04

Uczniowie klasy 3b biorą udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Emocja", który wspiera rozwój emocjonalny i społeczny dzieci. Pięć razy w ciągu roku wyruszamy do krainy emocji i wartości. We wrześniu odwiedziliśmy Krainę kreatywności. Na listopad i grudzień zaplanowano wizytę w krainie wyobraźni. W przyszły roku czeka na nas Kraina Mocy Słów,  Empatii i Odwagi.

Dzień postaci z bajek.
2021-11-06

W piątek, 5 listopada klasy I - III  obchodziły Dzień postaci z bajek. Uczniowie klas przebrali sie w ulubione postaci bajkowe. Były  małe myszki, biedronki, królewny i rycerze. W tak zacnym gronie znalazł sie także "Czerwony Kapturek" i "Królewna na ziarnku grochu". Wszyscy w ten dzień świetnie się bawili zarówno w szkole jak i w domu.

2021-11-10

„Szkoła do hymnu” to akcja o charakterze patriotycznym. Jej celem jest włączenie społeczności szkolnych w obchody Narodowego Święta Niepodległości.

2021-11-10

"Przeszłość -  jest to dziś, tylko cokolwiek dalej”   (C.K. Norwid)

W kręgu zwyczajów i obrzędów -11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości
2021-11-17
2021-11-25

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku przebiegał pod hasłem "EKO MIŚ". Uczniowie klasy 3b przygotowali ekologiczny apel, podczas którego misie zwróciły uwagę jak ważne jest dbanie o otaczajacą nas naturę. W ramach obchodów w/w święta zorganizowano konkurs na postać misia wykonanego z ekologicznych materiałów. Do 2 grudnia uczniowie będą mogli wziąć udział w głosowaniu, które wyłoni najbardziej ekologicznego misia. 

Po apelu zostały rozstrzygnięte  2 konkursy: plastyczny:"Pani Jesień" i konkurs:"Znam baśnie Andersena".

 

2021-11-30

"Dziś cień wosku ukaże, co Ci życie niesie w darze"

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach