2023-03-03

W związku z naborem w dniu 09.03.2023r. (czwartek) w naszej szkole odbędzie się spotkanie - DZIEŃ OTWARTY - dla dzieci i rodziców. Chętnych do obejrzenia szkoły i zapoznania się z jej ofertą zapraszamy na godzinę 15:00.

NABÓR odbywać się będzie od 7 marca (od godz. 8.00) do 29 marca br. (do godz. 15.00) .

Witryna naborowa: rybnik.elemento.pl

2023-03-19

W piątek uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomoc "Pluszakowe pogotowie 2023" , zorganizowane przez Fundaję "KUMAK" i Miasto Rybnik. Co trezba było zrobic, aby zostać Małym Ratownikiem? Dzieciaki otrzymały specjalne karty pracy, na których zbierały naklejki po wykonanych zadaniach. Uczniowie utrwalili numery telefonów alarmowych, musieli odegrać scenkę z wezwaniem pomocy, ćwiczyli resuscytację na fantomach, zapoznali się z działaniem defibrylatora i poznali wyposażenie torby medycznej.

2023-03-21

21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa. Uczniowie klasy trzeciej wyrazili swoje wsparcie i szacunek zakładając dwie kolorowe skarpetki nie do pary.

2023-03-22

22 marca to Światowy Dzień Wody. Z tej okazji w klasach odbyły się prelekcje pod hasłem:" Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć na świecie" oraz odbył się konkurs na plakat o wodzie.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Marina Z.

II miejsce: Ksawery J.

III miejsce: Daria G.

Wyróżnienia: Dawid B.

Alan K.

Szkolny Konkurs Matematyczny
2023-03-24

3 marca 2023 r. odbył się Szkolny Konkurs  Matematyczny dla uczniów klas młodszych. Rywalizacja przebiegała w dwóch grupach wiekowych.

Do konkursu przystąpiło 27 uczniów. Zwyciężył Alan Akseńczyk, uczeń klasy 3a, który będzie reprezentował szkołę na Miejskim Konkursie Matematycznym.

Szczegółowe wyniki konkursu:

1 miejsce Alan A. 3a

2 miejsce Jakub U. 3a

3 miejsce Magdalena D. 3a

1 miejsce Ksawery P. 2a

2 miejsce Mikołaj G. 2a

3 miejsce Cezary M. 2b

Karol W. 2b

Krystian B. 2a

2023-03-28

Uczniowie klasy IIA rozpoczęli przygodę z klockami LEGO . Podczas zajeć kółka matematycznego korzystają z zestawów LEGO edukaction, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zadaniem uczniów jest budowanie robotów według instrukcji. Zestawy  Lego eduction umożliwiają każdemu uczniowi odniesienie sukcesu poprzez celową zabawę. Praktyczne rozwiązania stymulują ważne umiejetności równocześnie wspierając rozwój społeczny i emocjonalny.

Uczniowie doskonalą umiejetności XXI wieku takie jak: współpraca, myślenie logiczne, krytyczne i algorytmiczne. Uczą się wytrwałości i samodzielności, rozwijają także umiejętności manualne oraz wyobraźnię. To idealny wstęp do nauki robotyki i programowania.