Archiwum: kwiecień 2023

Sukces naszych uczniów
2023-04-01

Na przełomie lutego i marca 2023r.  odbyły się finałowe etapy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego.

Uczniowie klasy VIII:

Emilia Bembenista - język polski

Karol Machulik - język angielski

zostali laureatami tegoż konkursu.

Nagrodą dla nich jest nie tylko satysfakcja czy ocena celująca z przedmiotu, ale również zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z przedmiotu konkursowego.

Serdecznie gratulujemy uczniom i przygotowujacym ich nauczycielom, p. A.Filiks i p. D. Kotas.

2023-04-02

W piątek, 31.03.2023r. uczniowie klas drugich spędzili niezapomniany "wieczór " z Andersenem. Najpierw mieli "Baśniową szkołę rysunku z Andersenem", następnie odbyli warsztaty literackie: "Spotkajmy się w baśni", a na końcu  przeżyli niezapomnianą przygodę z LEGO tworząc w przestrzeni postaci z baśni Andersena.

Aniołowie Misji - życzenia wielkanocne
2023-04-02

Radosnego Alleluja i błogosławionych Świąt Wielkanocnych życzy Wydział Misyjny Archidiecezji Katowickiej.

2023-04-03

Dawid brał udział w XIII Międzynarodowym Turnieju Robotów "Robotic Tournament" w kategorii Freestyle, organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Rybniku w sobotę 1  kwietnia br.

Prezentowany przez Dawida robot TARPAN wzbudził duże zainteresowanie organizatorów oraz zwiedzających. Gratulujemy  I miejsca w konkurencji Freestyle  w kategorii "Nagroda publiczności" oraz  dyplomu i  pucharu Dyrektora ZST.

Szczegóły konkursu na    https://robotictournament.pl/index-2
2023-04-03

Podobnie jak w roku ubiegłym Szkoła przystępuje do ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy Maj 2023”, organizowanej przez Miasto Rybnik w partnerstwie z głównym organizatorem - Miastem Gdańsk.

Celem kampanii jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w tym w szczególności komunikacji rowerowej. Uczestnikiem kampanii może być każdy uczeń zgłoszonej placówki. Poniżej zamieszczamy Regulamin oraz dodatkowe informacje.

Wyniki:

2023-04-05

W środę 5 kwietnia klasy Ia i IIIa przygotowały wielkanocne przedstawienie, po którym zostały rozdane nagrody ze szkolnych konkursów.

Alleluja!!!
2023-04-05

Z okazji Świąt Wielkanocnych

wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły

składamy życzenia zdrowia, miłości i rodzinnego ciepła.

Życzymy również, aby te Święta przyniosły radość

i wzajemną życzliwość.

2023-04-11

Przed świętami odbyła się w szkole niecodzienna lekcja historii.

2023-04-19

19 kwietnia klasy czwarte i 6a były na wycieczce edukacyjnej w planetarium i w ogrodzie zoologicznym w Chorzowie.

2023-04-25

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi klasy IIb i IV b przygotowały ekologiczne przedstawienie o "Zielonym Kapturku".

2023-04-26

25 kwietnia odbył się w naszej placówce Konkurs Ekologiczny "Mały Ekolog".W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie klasy 1a i 1b naszej szkoły oraz 6 - latki z Przedszkola nr 13 grupy: Biedronki i Motylki, a także Kangurki z Przedszkola nr 14. Uczestnicy rywalizowali w różnych konkurencjach: teoretycznych, praktycznych, a także sportowych. Każda z grup odśpiewała piosenkę, a wytypowane osoby zaprezentowały strój ekologiczny podczas krótkiego pokazu mody. W jury zasiedli dyrektorzy w/w placówek: Pani Grażyna Szarpak - Jondro, Pani Joanna Cichecka, Pani Henrietta Front - Sikora oraz Radny Miasta Rybnika Andrzej Wojaczek. Wszyscy uczestnicy zostali wysoko ocenieni za posiadane wiadomości, umiejętności oraz zaangażowanie. Każda grupa otrzymała dyplom i nagrody. Konkurs zorganizowały: Janina Kasperkowiak i Barbara Filec przy zaangażowaniu świetlicy szkolnej.

2023-04-27

W dniach 26-27 kwietnia klasy: VIB, VIIIa i VIIIb były  na  wycieczce w Pieninach. Uczniowie zwiedzili zamek w Niedzicy, zaporę wodną w Czorsztynie.  Byli na Trzech Koronach i w Wąwozie Homole.

2023-04-28

W piątek, 28.04.23r. klasy drugie były w Parku Krajobrazowym w Rudach.  W pięknych okolicznościach przyrody uczniowie obserwowali i robili notatki w książeczkach przyrodniczych.