Egzamin ósmoklasisty potrwa od 14 do 16 maja 2024r

Termin dodatkowy odbędzie się w czerwcu 2024r.

Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone   1 lipca ( do 7 lipca w terminie dodatkowym).

Zaświadczenia będą wydawane 8 lipca w Szkole, w godzinach 9:00-13:00

Czas trwania egzaminów:

14 maja - język polski  120 / 180 min

15 maja - matematyka  100 / 150 min

16 maja - język angielski  90 / 135 min

Wszystkie egzaminy zaczynają się o godzinie 9:00

Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów 2021 r.

w Szkole Podstawowej nr 13 w Rybniku

Zdający oraz inne osoby biorące udział w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminów

1.1.     Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły, obserwator), bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami COVID-19.

1.2.     Zdający, nauczyciel oraz inna osoba zaangażowana
w przeprowadzanie egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa
w domu z osobą w izolacji albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

1.3.     Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły,
z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.

1.4.     Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.

1.5.     Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmiennych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.

1.6.     Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.

1.7.     Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków.

Środki bezpieczeństwa osobistego

2.1.     Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos maseczką.

2.2.     Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły,
z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).

2.3.     Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:

1)     podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,

2)     wychodzi do toalety,

3)     kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.

2.4.     Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).

2.5. Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej. W takiej sytuacji minimalny odstęp, jaki musi zostać zachowany pomiędzy samymi zdającymi oraz zdającymi i członkami zespołu nadzorującego, wynosi 2 m.

Konieczność powyższego należy zgłosić do dyrektora Szkoły nie później niż na tydzień przed egzaminem.

Dodatkowe procedury bezpieczeństwa w dniu egzaminu

3.1  Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.